Pożyczki prywatne pod weksel

Zapotrzebowanie na kredyty wzrasta z każdym rokiem i dlatego jest to pole do popisu dla osób prywatnych, które dysponują sporą gotówką lub dla instytucji finansowych chcących zarobić na takich pożyczkach.

Pożyczki prywatne pod weksel

Wielu ludzi nie ma już szans na uzyskanie kredytów z banków i dlatego pojawania się coraz więcej ciekawych ofert proponujących pożyczenie od 5 000 do 50 000 zł bez zabezpieczeń lub z niewielkimi wymaganiami. Taką pożyczkę może dostać niemalże każdy wystarczy, że wystawimy weksel, który będzie poręczeniem takiej pożyczki. Niewiele wiemy na temat tego, czym jest weksel i dlatego bardzo wiele osób decyduje się na taką pożyczkę. Jest to papier wartościowy, który powinien być sporządzony według konkretnie określonych przez prawo wytycznych:

 • polecenie zapłaty określonej sumy pieniężnej
 • nazwisko osoby, która musi zapłacić
 • termin dokonania płatności
 • miejsce dokonania płatności
 • nazwisko osoby, na rzecz której lub na polecenie której zapłata powinna być dokonana
 • datę i miejsce wystawienia weksla
 • podpis osoby wystawiającej weksel

Jeśli na wekslu nie jest wyznaczony termin płatności to kredytobiorca zobowiązany jest do zapłacenia weksla za okazaniem. Niestety weksel może nam więcej zaszkodzić niż pomóc, gdyż najczęściej wystawiany jest In blanco i dopiero wypełnienie go daje mu moc prawną. Wystawianie weksla bez zastanowienia może sprawić, że trafi on w niepowołane ręce, przez co nawet, jeśli spłacimy kredyt będziemy musieli zapłacić równowartość kwoty wyznaczonej na wekslu.

Wystawianie weksla bez zastanowienia nie jest dla nas dobre i dlatego jeśli nie jest to bank to nawet kredyt nie powinien nas do tego zmusić, gdyż po upływie jakiegoś czasu może on się obrócić przeciwko nam i zostanie wykorzystany w zupełnie innym celu niż były intencje zarówno instytucji lub osoby udzielającej kredytu jak i kredytobiorcy. Weksel ma dużą moc prawną i dlatego nie powinno się go nadużywać, gdyż możemy cierpieć.

One Comment

 1. anna pisze:

  potrzybuje pozyczki w kwocie 55 tys
  byłabym w stanie płacić miesięczną rate wysokości 1000 zł.
  Proszę o kontakt czy istnieje taka możliwość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *